قرارداد کارآموزی آرایشگاه چیست؟!

قرارداد کارآموزی آرایشگاه

قرارداد کارآموزی آرایشگاه از قراردادهای بسیار کاربردی برای اشخاصی است که تمایل به یادگیری حرفه یا شغل آرایشگری دارند. این قرارداد یکی از انواع قرارداد کارآموزی است. غلبه مد و فرهنگ امروزی باعث شده است که مردم تمایل بیشتری برای استفاده از خدمات زیبایی و آرایشی داشته باشند. سلیقه عمومی مردم روز به روز بیشتر به سمت آراستگی و زیبایی پیش می‌رود. فعالان در حرفه آرایشگری، خدمات زیبایی را با هزینه‌های زیادی به مشتریان خود ارائه می‌دهند. آرایشگری را می‌توانیم در گروه مشاغل با درآمد بالا در نظر بگیریم. این شرایط باعث شده است که یادگیری حرفه آرایشگری بسیار مورد توجه و محبوب باشد.

تمایل به کسب درآمد از آرایشگری باعث شده است که اشخاص زیادی علاقه مند به وارد شدن به این حرفه پر درآمد باشند. این اشخاص تلاش می‌کنند که از طریق فعالیت در آرایشگاه درآمد کسب کنند. علاقمندان به آرایشگری تلاش می‌کنند که با یادگیری یک یا چند مهارت مربوط به خدمات زیبایی، جایگاه خود را در این مارکت باز کنند. یکی از روش‌های مرسوم یادگیری مهارت‌های آرایشگری، استفاده از قرارداد کارآموزی است.

موقعیت یادگیری و جذب نیرو در کارآموزی

کارآموز آرایشگری می‌تواند با امضای قرارداد کارآموزی آرایشگاه ، موقعیت مناسبی برای کار و آموزش کسب کند. موقعیت کارآموزی، یک شانس بزرگ برای یادگیری حرفه و مهارت آرایشگری است. از طرف دیگر آرایشگاه فرصتی خواهد داشت که نیروهای مستعد را شناسایی کند. مدیریت آرایشگاه با شناخت نیروی ماهر و با استعداد، که به خوبی دوره کارآموزی را تمام کرده است، شرایط و موقعیت مناسبی برای جذب نیروی کار خواهد داشت. جذب نیروی جوان و آموزش دیده می‌تواند سطح کیفی آرایشگاه را به مراتب بهبود ببخشد. البته لازم به یادآوری است که برای جذب کارآموز، نوع قرارداد باید تغییر کند. کارفرما باید برای جذب نیروی کار، به جای قرارداد کار آموزی ، از قرارداد کار موقت استفاده کند. البته آرایشگاه‌ها برای جذب نیرو می‌توانند از قرارداد درصدی آرایشگاه نیز استفاده می‌کنند.

آیا کارفرما موظف به جذب کارآموز آرایشگری است؟

مسئله مهم در قراردادهای کارآموزی، اشاره به این نکته است که کارفرما تعهدی برای جذب کارآموز ندارد. اگر کارفرما تمایل داشته باشد، می‌تواند به کارآموز پیشنهاد کار بدهد و او را استخدام کند. بنابراین بعد از اتمام دوره کارآموزی، تعهد و مسئولیتی به‌عهده کارفرما نیست. و کارآموز نمی‌تواند ادعایی در خصوص الزام به استخدام داشته باشد.

انواع قرارداد کارآموزی آرایشگاه

به طور کلی دو حالت برای جذب قرارداد کارآموزی آرایشگری وجود دارد. در ادامه انواع کارآموزی آرایشگاه را توضیح می‌دهیم.

  1. علاقه‌مندان به آرایشگری می‌توانند در مراکزی که تحت نظارت آموزش فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کنند، آموزش ببیند. به این منظور باید قرارداد کارآموزی فنی حرفه‌ای را امضا کنند. آموزش در این مراکز همراه با انجام کار و یادگیری خواهد بود. مراکز آموزشی باید دارای مجوز باشند. براساس ماده 118 قانون کار، کارفرما باید شرایط، امکانات، محیط و تجهیزات لازم برای آموزش را در اختیار کارآموز بگذارد. این آموزشگاه‌ها به طور ویژه به آموزش می‌پردازند و در پایان دوره به کارآموز مدرک اعطا می‌کنند. مدرک اخذ شده از آموزشگاه بسیار معتبر است و برای پروانه کسب آرایشگاه، توسط کارآموز استفاده می‌شود. این نوع از کارآموزی، برای آرایشگران با تجربه‌ای که به دنبال کسب اطلاعات جدید و مهارت‌های جدید هستند نیز کاربرد دارد.
  2. نوع دوم از کارآموزی در آرایشگاه، مربوط به مواردی است که شخص در آرایشگاه‌های خصوصی مشغول به فعالیت می‌شود. در این نوع از قرارداد کارآموزی آرایشگاه ، علاقه‌مندان معمولا نوجوان‌ها یا جوان‌هایی هستند که تمایل دارند آرایشگری را از طریق تجربه و کار در محیط، آموزش ببیند. این نوع از کارآموزی، زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای نیست. بنابراین امتحانی گرفته نمی‌شود و مدرکی هم به کارآموز داده نمی‌شود. این نوع از قرارداد برای نوجوانان علاقه‌مند و کارفرمایانی که توانایی آموزش به نیروی جوان را دارند، بسیار مناسب است. ماده 112 قانون مدنی بیان می‌کند، کارآموزانی که فقط به دنبال کسب تجربه و آموزش هستند، می‌توانند از این قرارداد استفاده کنند. البته این قرارداد برای نوجوان، در بیشترین زمان، سه سال در نظر گرفته می‌شود. نیروی نوجوان باید کمتر از 15 سال یا بیشتر از 18 سال نباشد.

محتوای قرارداد کارآموزی آرایشگاه شامل چه مواردی است؟

برای تنظیم یک قرارداد کارآموزی آرایشگاه، باید به قوانین مربوط به کار آموزی که در قانون کار آمده است، توجه کنیم. ماده 116 قانون کار، درباره محتوای قرارداد کارآموزی صحبت کرده است. این ماده اشاره می‌کند که یک قرارداد کارآموزی باید حاوی چه اطلاعاتی باشد. این اطلاعات عبارتند از تعهدات طرفین، سن کارآموز، مزد کارآموز، محل کارآموزی، حرفه یا شغلی که طبق استاندارد مصوب، تعلیم داده خواهد شد، شرایط فسخ قرارداد و هر نوع شرط دیگری که در محدوده قوانین باشد.

قرارداد کارآموزی آرایشگاه

قرارداد کارآموزی آرایشگاه از چه قانونی پیروی می‌کند؟

قانون ناظر بر روابط قرارداد کارآموزی آرایشگاه ، قانون کار است. قانون کار در ماده‌های 112 تا 118 ، قرارداد کارآموزی را تعریف می‌کند، انواع قرارداد کارآموزی را مشخص می‌کند و برای هر نوع از قرارداد، شرایطی را در نظر می‌گیرد. برای مثال قرارداد کار آموزی برای نیروی نوجوان که به دنبال یادگیری توام با کار است 3 شرط در نظر گرفته است:

  1. سن بیشتر از ۱۵ سال و کمتر از ۱۸ سال تمام هجری شمسی.
  2. انجام کارآموزی توام با کار.
  3. قید مدت کارآموزی که زاید بر سه سال نباشد.

نکته مهم دیگر این است که قرارداد کار آموزی توام با نوجوان باید روزانه 6 ساعت باشد. با توجه به ماده ۵ قانون کار کارآموزان بین ۱۵ تا ۱۸ باید با توجه به ماده 79 تا 84 قانون کار ، استخدام شوند.

بلوغ فکری نوجوان اجازه کارآموزی در سن پایین را می‌دهد؟

یکی از سوالات متداول در زمینه کارآموزی نوجوان، اشاره به بلوغ فکری نوجوان است. برای مثال بسیار پرسیده می‌شود که با توجه به این که بلوغ دختران و پسران متفاوت از یکدیگر است و یکی از اصول شایستگی افراد برای امضای قرارداد بالغ بودن آن‌ها است، آیا دختران می‌تواند زودتر از ۱۵ سال قرارداد کارآموزی آرایشگاه را منعقد کنند؟

پاسخ قطعا خیر خواهد بود. زیرا قانون کار حداقل سن برای هر دو گروه دختران و پسران را تعیین کرده است. عموم مردم باید به این قوانین متعهد باشند.

حقوق و بیمه در قرارداد کارآموزی آرایشگاه

شخصی که مشغول به کارآموزی توام با کار آراشگاه است، اگر بزرگسال باشد، مانند یک نیروی کار، روزانه 7 ساعت و 20 دقیقه کار می‌کند. به همین ترتیب نیز حقوق و بیمه دریافت خواهد کرد. اگر کارآموز نوجوان باشد، ساعت کاری به 6 ساعت در روز کاهش پیدا می‌کند. به همین نسبت نیز از حقوق و بیمه او کاسته خواهد شد.

ثبت نظر یا سوال

دیدگاه ها
user-img
محمدرضا نرگسی
23:44
26 مرداد 1400
سلام. مدیریت یکی از آرایشگاه‌ها برای آموزش پسرم گفته شش ماهه بهش یاد می‌دهم و سه میلیون می‌گیرم. چه نوع قراردادی باید بنویسم که سرم کلاه نره؟
user-img
سلام. وقت بخیر. در این مورد قرارداد مطابق با ماده 10 قانون مدنی تنظیم می‌شود و شرایط طرفین در آن نوشته خواهد شد. این قرارداد یک نوع قرارداد آموزش در مقابل حق الزحمه است و ساختار آن مطابق با اراده طرفین و با رعایت اصول اولیه و کلی قانونی تنظیم قرارداد، تعیین و لحاظ می‌شود.