قرارداد کار موقت

قرارداد کار موقت یا قرارداد کار با مدت معین و نکات آن، از مهم‌ترین مسائل حوزه روابط کارگری و کارفرمایی است. تلاش می‌کنیم که با زبانی ساده، مهم‌ترین نکات تنظیم قرارداد کار موقت یا تنظیم قرارداد مدت معین را بیان کنیم. البته ما در نوشته‌ای دیگر در مورد همه شرایط استخدام در قانون کار مطالب اساسی را با شما تبادل کردیم. ضمن این‌که در یک نوشته دیگر، در مورد حق بیمه کارگر و حق بیمه کارفرما نکات مهمی را مطرح کردیم.

در این نوشته خواهیم گفت که قرارداد کار موقت چیست از طرف دیگر، شرایط بهترین قرارداد کار معین را مرور می‌کنیم. با رکلا همراه باشید.

قرارداد کار موقت چیست (قرارداد مدت معین)

قرارداد کار موقت نوعی قرارداد مدت معین است که تاریخ شروع و پایان آن از همان ابتدا و در زمان امضای قرارداد تعیین می‌شود و در تمام مدت قرارداد نیز کارفرما حق ندارد جز در مواردی خاص، قرارداد کاری را فسخ کند. وقتی می‌خواهیم به استخدام کسی در بیاییم یا کسی را استخدام کنیم و از طرفی، کاری که قرار است توسط ایشان انجام شود یک کار موقت مثل نقاشی کردن یک ساختمان خاص یا اجرای دکوراسیون داخلی یک واحد آپارتمان است بهترین کار، نوشتن قرارداد کار موقت یا نمونه قرارداد کار معین می‌باشد. ضمن این‌که، گاهی برای اضافه کردن نیروی کار جدید به شرکت خود، می‌توانیم از قرارداد کار موقت با مدت معین استفاده کنیم.

قرارداد استخدام موقت

اگر کارفرما هستید و قصد دارید به‌صورت موقت، کسی را استخدام کنید یا کارمند و کارگر هستید و می‌خواهید در یک شرکت یا کارگاه، به صورت غیردائمی، کار کنید، قرارداد مناسب شما، قرارداد استخدام موقت است.

قرارداد استخدام موقت همان قرارداد کاری غیردائمی است که در بالا به آن اشاره کردیم. پس هردو به یک معنی می‌باشد و هردو قرارداد، تابع قانون کار است.

در تنظیم قرارداد کار موقت به چه نکاتی توجه کنیم تا بهترین قرارداد کار را بنویسیم؟

در ادامه، مهم‌ترین نکات قرارداد استخدام موقت را بررسی می‌کنیم. این نکات حتی در یک نمونه قرارداد ساده کار نیز، باید رعایت شود. این شرایط، از مشخصات طرفین قرارداد آغاز می‌شود و تا تعداد نسخه‌های آن، ادامه خواهد داشت.

اول) مشخصات طرفین در قرارداد کار موقت با مدت معین قید شود.

البته در مورد مشخصات کارفرما نکته خاصی وجود ندارد و همان مشخصات معمولی مثل نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره  ملی، نشانی و تلفن درج می‌شود.

اما سوال مهم و اساسی در مورد مشخصات طرفین قرارداد کار موقت  این است که:

در زمان تنظیم قرارداد کار موقت، از کارپذیر ( کارمندی ، کارگری ) چه مشخصاتی درخواست کنیم؟

در پاسخ به سوال بالا باید گفت که موارد زیر حتماً در قسمت مشخصات کارمند قید شود:

 1. تاریخ تولد؛
 2. مجرد یا متاهل بودن؛
 3. وضعیت نظام وظیفه؛
 4. تعداد فرزند؛
 5. نوع مدرک تحصیلی؛
 6. در کنار مشخصات شناسایی مثل نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره ملی، نشانی و تلفن

دوم) مدت قرارداد در زمان تنظیم قرارداد کار موقت مشخص شود.

چون هدف شما از تنظیم قرارداد کار موقت یا تنظیم قرارداد کار با مدت معین آن است که به صورت موقتی در جایی فعالیت کنید یا کسی را به صورت غیر دائمی استخدام کنید؛ پس لازم است که تاریخ شروع و تاریخ پایان قرارداد دقیقاً قید شود. لطفاً این نکته مهم را فراموش نکنید.

سوم) موضوع کار در زمان تنظیم نمونه قرارداد کار موقت به طور دقیق تعیین شود.

برای چه کاری اقدام به تنظیم قرارداد کار موقت کرده‌اید؟ می خواهید برای کارفرما چه کاری را انجام دهید یا اگر شما کارفرما هستید، دقیقاً چه کاری را از کارپذیر انتظار دارید؟ لطفا به طور روشن و بدون ابهام نوع کار را در زمان تنظیم قرارداد کار موقت یا تنظیم قرارداد کار با مدت معین مشخص کنید. اگر جملات کلی و پر از ابهام در مورد نوع کار و موضوع آن در متن قرارداد به کار رفته‌است از امضای آن خودداری کنید. ضمن این‌که ابهام بی حد و اندازه در این مورد، باعث می‌شود که قانون گذار نیز، چنین قراردادی را باطل بداند.

بنابراین اگر بنا به هر دلیلی مجبور به رفع اختلاف از طریق مراجعه به اداره کار شوید؛ قاضی ممکن است به نفع شما رای ندهد و محکوم گردید.

چهارم) ساعات کار قرارداد کار موقت به طور مفصل بیان شود.

با وجود این که امروزه و در زمان تنظیم قرارداد کار موقت ، در جامعه ما تخلفات زیادی در خصوص ساعت کار کارپذیر ( کارگر ، کارمند ) صورت می‌گیرد اما توصیه می‌کنیم که برای آن‌که در آینده دچار مشکل نشوید در قرارداد قید کنید که ساعت کار مطابق قانون کار می‌باشد.

فرقی نمی‌کند که کارفرما یا کارپذیر هستید!

برای این‌که بعداً دچار مشکل بزرگ‌تری مثل جریمه‌های اداری نشوید، مطابق قانون و لااقل بر اساس حداقل حقوق مقرر در قانون کار عمل کنید.

البته می توانید نمونه قرارداد موقت کار را به صورت کار ساعتی تکمیل کنید.

پنجم) محل انجام کار را با نشانی دقیق در قرارداد کار موقت بنویسید.

در زمان تنظیم قرارداد کار موقت یا تنظیم قرارداد کار با مدت معین ، حتماً محل انجام کار را مشخص کنید. البته منظور ما از تعیین محل انجام کار این نیست که مثل نوشتن نشانی منزل در برخی فرم‌های اداری، جزئیات را به طور مفصل در این مورد بنویسید. نه! حتی اگر می‌خواهید یک نمونه قرارداد کار در منزل تنظیم کنید؛ همین که شهر محل انجام کار موقت را تعیین کنید و مثلاً در قرارداد قید شود که محل کار مثلاً در شیراز است کفایت می‌کند

ضمناً! در مورد امکان یا عدم امکان تغییر محل انجام کار توسط کارفرما، در زمان تنظیم قرارداد کار موقت یا تنظیم قرارداد کار با مدت معین به توافق برسید. به‌عبارت دیگر، مشخص شود که آیا کارفرما می‌تواند کارپذیر ( کارگر ، کارمند ) را برای انجام کار به شهر دیگری منتقل کند یا خیر؟

قرارداد مدت معین

ششم) دستمزد و مابقی مبالغ و حقوق را به طور مفصل توضیح دهید.

همان‌طور که عرض کردیم و پیشنهاد دادیم، لطفاً از حداقل‌های قانونی حقوق و مزایا ، مثل حق الزحمه ، سابقه کار ، حق اولاد و حق مسکن مبلغ پایین‌تری را در نمونه قرارداد موقت کار قید نکنید. بر همین اساس نمونه قرارداد کار ساعتی بدون بیمه که در برخی وب‌سایت‌ها دیده می‌شود یک نمونه توافق نامه کاری غیرقانونی است. زیرا بیمه حق قانونی کارگر محسوب می‌شود. البته قراردادهایی مانند قرارداد پیمانکاری تک نفره وجود دارد که آن قراردادها نیز، شرایط قانونی خود را دارد.

هر سال وزارت کار و رفاه اجتماعی حداقل حقوق و مزایا را تعیین می‌کند و به اطلاع عموم می‌رساند. شما می‌توانید از طریق صفحه رسمی وزارت کار و رفاه اجتماعی از این حداقل‌ها مطلع شوید. اگر می‌خواهید حقوق را به صورت دستمزد ساعتی یا دستمزد روزانه دریافت یا پرداخت کنید، در زمان تنظیم قرارداد کار موقت یا تنظیم قرارداد کار با مدت معین به جای عبارت «حقوق ماهیانه» از عبارت «دستمزد ساعتی» یا «دستمزد روزانه» استفاده کنید.

برای مثال به کادر قرمز رنگ تصویر زیر که بخشی از قرارداد کار موقت است و در بخش نمونه قرارداد رکلا وجود دارد توجه کنید.

نمونه قرارداد کار موقت

هفتم) وضعیت تعطیلات را در زمان تنظیم قرارداد کار موقت را مشخص کنید.

وقتی مشغول تنظیم قرارداد کار مدت معین یا تنظیم قرارداد کار موقت هستید در خصوص تعطیلات تعیین تکلیف شود.

پیشنهاد می‌کنیم در این مورد، با توجه به الزامی بودن رعایت قوانین و مقررات کار، مرخصی‌های هفتگی و سالانه را مطابق قانون کار اعلام کنید.

در این صورت، روز جمعه، روز تعطیل هفتگی با مزد است.

تعطیلات رسمی برابر با تعطیلات رسمی کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

هشتم) مرخصی کارپذیر در متن قرارداد کار مدت معین تعیین شود.

در مورد مرخصی‌های کارگر از جمله مرخصی استحقاقی ، در فرم قرارداد کار موقت ، همه چیز را مطابق مقررات قانون کار اعلام کنید.

نهم) تعهدات کارفرما و کارپذیر در زمان تنظیم قرارداد کار موقت شرح داده شود

جزئیات تعهداتی که کارفرما و کارپذیر ( کارگر ، کارمند ) بر عهده دارند در تنظیم قرارداد کار موقت یا قرارداد کار با مدت معین مشخص شود. در واقع هر چیز مهمی را که دو طرف قرارداد در مورد آن توافق کرده‌اند در متن فرم قرارداد کار موقت ، به صورت روشن و بدون ابهام بنویسید. به توافق شفاهی اکتفا نکنید تا بعداً در این مورد دچار مشکلات مالی و حقوقی نشوید. مثلاً در قرارداد تاکید کنید که کارفرما وظیفه دارد تمامی تکالیف قراردادی خود به‌ویژه پرداخت حقوق را به‌صورت کامل انجام دهد یا تاکید کنید که کارپذیر تعهد کرد در صورت ورود خسارت به اموال کارفرما، خسارات را جبران کند. شما می‌توانید جهت تضمین تعهدات کارپذیر، یک یا چند ضمانت از ایشان دریافت کنید و قانون این حق را از کارفرما نگرفته است.

دهم) نسخه‌های قرارداد در زمان تنظیم نمونه قرارداد کار موقت قید شود.

حتماً در فرم قرارداد کار موقت قید شود که این قرارداد در چهار نسخه متحد المتن تنظیم گردیده است.

 1. یک نسخه از آن نزد کارفرما باقی می‌ماند.
 2. یک نسخه به کارپذیر تحویل داده می‌شود.
 3. یک نسخه نزد تشکل کارگری (در صورت وجود) تحویل داده می‌شود.
 4. و یک نسخه توسط کارفرما به اداره کار و رفاه اجتماعی تقدیم می‌گردد.

البته این وظیفه مطابق با قانون کار به عهده طرف‌های قرارداد کار است.

این تعداد نسخه، حتی در یک نمونه قرارداد کاری ساده و موقت نیز رعایت می‌شود.

نمونه قرارداد کار ساعتی بدون بیمه

قرارداد کار ساعتی بدون بیمه و فرم قرارداد کار موقت بدون بیمه ، مفهومی ندارد. قانون کار از قوانین آمره است و هرنوع توافقی که برخلاف آن انجام شود، فاقد اعتبار است. بنابراین، باتوجه به این‌که بیمه در قانون کار مورد توجه قرار گرفته است، امکان توافق برخلاف آن وجود ندارد البته این موضوع به نفع کارفرما نیست.

ماده 148 قانون کار در این مورد صراحت دارد و بیان می‌کند:

«کارفرمایان کارگاه‌های مشمول این قانون مکلفند بر اساس قانون تامین اجتماعی ، نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام نمایند.»

به قرارداد کار ساعتی ، قرارداد حق الزحمه ساعتی نیز گفته می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم در این مورد، ویدئو زیر را تماشا کنید:

نمونه قرارداد کار سه ماهه چیست (نمونه قرارداد آزمایشی)

مطابق ماده 11 قانون کار، کارفرما و کارگر می‌توانند با توافق یکدیگر، مدتی را به عنوان دوره آزمایشی تعیین کنند.

این دوره دارای ویژگی‌های زیر است:

 1. دوره آزمایشی سه ماهه فقط برای کارگران ماهر و دارای تخصص سطح بالا است.
 2. در دوره آزمایشی هریک از طرف‌های قرارداد کار می‌توانند بدون اخطار قبلی، رابطه کاری را قطع کنند.
 3. در صورت قطع رابطه کاری توسط کارفرما، ایشان موظف است حقوق تمام دوره آزمایشی را به کارگر پرداخت کند.
 4. در صورت قطع رابطه کاری توسط کارگر، ایشان فقط مستحق دریافت حقوق مدتی است که کار کرده است.

مدت قرارداد کار موقت

کارفرمایان و کارگران زیادی از ما پرسیدند که قرارداد کار موقت را برای چند روز تنظیم کنیم؟ آیا محدودیت خاصی در این مورد وجود دارد یا خیر؟ پاسخ این سوال، خیر است. هیچ محدودیتی از طرف قانون گذار تعیین نشده است و شما می‌توانید قرارداد کار موقت خود را برای هرمیزان زمانی که می‌خواهید تنظیم کنید.

پرداخت بیمه کارگر به خودش!

بعضی از کارفرمایان، حق بیمه کارگر یا کارمند را به خودش پرداخت می‌کنند و رسید دریافت می‌شود. باید توجه داشته باشید که این کار، روش صحیحی نیست. زیرا مسئولیت شما در خصوص پرداخت حق بیمه تمام نمی‌شود و حتی به دلیل تاخیر در پرداخت، جریمه می‌شوید حتی اگر از کارگر خود، رسید دریافت کرده باشید.

سخن پایانی در مورد قرارداد استخدام موقت

همان‌طور که می‌دانیم با توجه به پیچیده بودن موضوع تنظیم قراردادها، باید در زمان تنظیم قرارداد کار موقت یا تنظیم قرارداد کار با مدت معین ، تمام ابعاد تخصصی و حقوقی آن را در نظر گرفت.

حتی تنظیم یک نمونه قرارداد ساده کار نیز، نیاز به دانش حقوقی و تجربه دارد.

نمونه قرارداد کار موقت

تیم حقوقی رکلا یک نمونه قرارداد کار موقت تنظیم کرده است. شما می‌توانید با زدن بر روی تصویر زیر، قرارداد کار را دریافت کنید. از طرف دیگر، تیم حقوقی رکلا، خدمات مشاوره حقوقی تلفنی را به خدمات حقوقی خود اضافه کرده است. برای دریافت مشاوره از وکیل، روی لینک قبل بزنید.

قرارداد کار موقت

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند

سلاری

آیا در قرارداد کار موقت مساله پرداخت بیمه کارگر مطرح هست؟ منظورم اینه که ازین بابت فرقی بین قرارداد کار دائمی و قراداد موقت وجود داره؟

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

در قرارداد کار موقت هم مساله بیمه کارگر مطرح است.

آزاده

ایا قرداد کاری با امضا بدون اثرانگشت اعتبار داره؟

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

بله… قرارداد کار به صرف امضا دارای اعتبار است.

طناز

وضعیت بیمه قرارداد کار موقت به چه شکل هست؟

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

دقیقاً مشابه با قرارداد کار دائمی…

احمدوند

قرارداد کار ساعتی با بیمه به چه صورتی هست؟ حدوداً سه سال هست که یک قرارداد موقت با شرکت خصوصی دارم. با تشکر

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

به عنوان یک قرارداد کار موقت، مشمول بیمه می‌شود.

امید

شش ماه هست که در شرکتی روزانه به طور متوسط ده ساعت مشغول کار هستم ایا این قانونی هست؟

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

در صورتی که مجموع کار هفتگی شما از 44 ساعت بیشتر است، مشمول حقوق اضافه کاری می‌شوید.

صالح هاشمی

سلام وقتتون بخیر
بنده کارگر ساختمانی هستم و با کارفرما قرارداد بستم منتها توی بستن قرارداد حرفی از موقت بودن و مطالبی که گفتید گفته نشد میخام ببینم حتی اگر ایشون این مطلب رو نگفته باشن مفاد قرارداد موقت بر قراردادم حاکمه؟

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

مطابق تبصره دو ماده هفت قانون کار، در کارهایی که طبیعت آن‌ها جنبه مستمر دارد ، در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود ، قرارداد دایمی تلقی می‌شود .

مریم زینلیان

در یک شرکت بازرگانی 1- اگر یکی از کارمندان نخواهد که بیمه شود و تحت پوشش بیمه پدرش بخواهد بماند ،این مساله چطور باید در قرارداد ذکر شودکه بعدا همان کارمند مدعی نشود و به اداره کار در این خصوص نتواند شکایت کند؟
2- اگر یکی از کارمندان آن شرکت در جای دیگر بیمه باشد آیا می تواند از کارفرمای شرکت مبلغ حق بیمه را بگیرد؟

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

بیمه، به عنوان بخش جدانشدنی از قانون کار و قانون تامین اجتماعی، در هرحال متوجه شخص کارفرما خواهد بود.

صفری

سلام وقت بخیر اداره ما هر سال از 1/1 آن سال تا 29/12 قرارداد میبنده و دوباره از ابتدای سال بعد بهمین منوال ، امسال گفتند باید قرارداد از 1/5 منعقد بشه که بالتبع حقوق 25 روز پرداخت بشه و مسلما بیمه و سنوات خدمتی به مشکل میخوره ، میخواستم بدونم میتونن اینکار رو انجام بدن

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

سلام… همه چیز به اراده طرفین بستگی دارد. در قرارداد کار موقت، به محض تمام شدن قرارداد قبل، رابطه کاری تمام می‌شود و قرارداد جدید، رابطه کاری جدیدی ایجاد می‌کند.

hamed ahmadi

سلام من تو یه فروشگاه پوشاک کار میکردم از سال نود رد میشد الان سوابق بیمه رو نگاه کردم خیلی ماه ها جلوش خالیه یعنی رد نشده یا پنج روز یا یه ده روز رد شده تمام سال ها هم کار گر ساده رد شده ولی الان زده کار گر ساده موقت بابت اون ماه ها که رد نشده چه باید کرد

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

سوابق بیمه‌ای شما خلاء دارد. باید به شعبه اداره کار مراجعه کنید، فرم ادعای سابقه بگیرید و هر مدرک دیگری از جمله شاهد یا حکم ماموریت یا فیش حقوقی یا… دارید، آماده کنید و به شعبه تحویل دهید. بازرسان شعبه، در این خصوص بررسی‌های لازم را در دفاتر انجام می‌دهند.

صادق کمالی

با سلام؛ در شرکتی هستم که قراردادمان “قرارداد با مدت معین” از ابتدا تا انتهای هرسال می باشد و طرفین حق فسخ یکجانبه آنرا در طول قرارداد ندارند. کارفرما در اواسط سال گذشته بصورت کتبی عدم تمایل خود به ادامه همکاری را اعلام کرده و تا آخر قرارداد صبر نمود تا قرارداد خاتمه یابد. با توجه به اینکه بنده بیش از 12 سال با شرکت همکاری دارم، این عدم همکاری می تواند به منزله اخراج غیرقانونی باشد؟
با تشکر

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

اگر قرارداد کار شما موقت بوده است، پس از اتمام آن، کارفرما وظیفه‌ای به ادامه همکاری ندارد.

سلوکی

آیا در قرارداد کار موقت هم باید بیمه را بپردازیم؟ اگر قرارداد برای مدت دو ماه باشد چطور؟ با تشکر از شما. سلوکی

ارسال پاسخ
ابراهیم زارع مویدی

سلام. بله. باید پرداخت شود. تفاوتی در مدت نیست. به محض تنظیم قرارداد کار موقت موظف به رعایت کلیه تبعات قانونی آن هستیم.

سلمانی

با سلام و خدا قوت ، آیا گنجاندن بندی در مورد محرمانگی کار حتی پس از خروج از سازمان قانونی است؟ چگونه ؟ با سپاس

ارسال پاسخ
ابراهیم زارع مویدی

با سلام. ممنون از شما. بله. قطعا شما می‌توانید چنین کاری را انجام دهید. ضمن اینکه می‌توانید شرط کنید که در طول مدت کار نیز محرمانگی رعایت شود. البته می‌توانید قرارداد محرمانگی را به صورت پیوست بر قرارداد کار موقت قرار دهید.

رسول شیرزاد
سلام. وقت شما بخیر. من سال پیش به عنوان کمک آشپز در یک کافه رستوران مشغول به کار شدم. به مدت سه ماه اونجا بودم بابت ضمانت از من مبلغ 30 میلیون چک در گرفته شد که مدت چک هم سه ماهه بود. در باب ضمانت کار بعد از سه ماه از کافه بیرون اومدم و تقریبا سه هفته بعد کافه به شخص دیگر واگذار شد و اون شخص هم نتونست و اونجا رو تحویل داد و تا الان تعطیل هست. بیشتر از یک ساله که میگذره من هر چی میرم چک رو پس بگیرم میگن نمیدیم. من از چه طریقی میتونم چکم رو بگیرم. صاحب کافه وکیله و میگه چک شما رو نمیدم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی
سلام. وقت بخیر. بابت اتفاقی که افتاده متاسفیم. ابتدا یک اظهارنامه به کافه ارسال کنید. در صورتی که راهگشا نبود، یک شکایت نامه علیه شخص کارفرما تنظیم شود و موضوع شکایت نامه، خیانت در امانت باشد. در صورت اثبات مساله، ایشان محکوم خواهد شد.
یدالله کارپیشه
سلام. قرارداد کاری موقت که از لحاظ حقوقی دارای ارزش باشد میتواند بین دو شخض حقیقی باشد. یعنی صحبتی از وجود شرکتی که ثبت شده باشد در میان نباشد؟
ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی
سلام. وقت بخیر. لازم نیست که حتما این قرارداد بین شخص حقوقی و شخص حقیقی تنظیم شود. بلکه می‌تواند بین دو شخص حقیقی نیز تنظیم شود.
رضا
سلام. من نیاز دارم بدونم قرارداد کار موقت بر مبنای کدوم ماده و تبصره قانون کار، اجازه فسخ رو از طرفین میگیره؟ از پاسخ شما ممنونم.
ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی
سلام و وقت بخیر. می‌توانید ماده 25 قانون کار را مطالعه کنید. در این ماده قانونی اعلام شده است که در قرارداد کار موقت هیچ یک از طرفین حق فسخ قرارداد را ندارد.
مریم
سلام. من با شرکتی قرارداد بستم. از کارفرما تقاضا داشتم یک نسخه از قرارداد رو به من بده اما گفت قانون اینه که قرارداد رو به شما ندم. آیا درسته؟
ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی
سلام و وقت بخیر. ادعای کارفرمای شما با واقعیت و مفاد قانون کار مطابقت ندارد. لذا شما مستحق دریافت یک نسخه از قرارداد کار موقت خود هستید.
محسنی
سلام. می‌خواستم بپرسم قرارداد کار موقت دست نویسی که بین دو نفر امضا شده باشه و حق بیمه هم ذکر نشده باشه و از شروع قرارداد هم فقط 10روز گذشته باشه آیا کارگر می‌تونه به اداره کار شکایت کنه؟
ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی
سلام. وقت بخیر. در این مورد هیچ منعی وجود ندارد که مطالبات خود را از طریق اداره کار پیگیری کنید. اما در پاسخ به سوال شما این فرض برای ما وجود داشت که مجموع مدت قرارداد کار موقت 10 روز بوده است و حالا به پایان رسیده است.

سوالی دارید ؟ با من صحبت کنید!

پشتیبان آنلاین است. image

با تیم رکلا صحبت کنید

rokla-chat