قرارداد کار موقت

دیدگاه 20

آیا در قرارداد کار موقت مساله پرداخت بیمه کارگر مطرح هست؟ منظورم اینه که ازین بابت فرقی بین قرارداد کار دائمی و قراداد موقت وجود داره؟

در قرارداد کار موقت هم مساله بیمه کارگر مطرح است.

ایا قرداد کاری با امضا بدون اثرانگشت اعتبار داره؟

بله… قرارداد کار به صرف امضا دارای اعتبار است.

وضعیت بیمه قرارداد کار موقت به چه شکل هست؟

دقیقاً مشابه با قرارداد کار دائمی…

قرارداد کار ساعتی با بیمه به چه صورتی هست؟ حدوداً سه سال هست که یک قرارداد موقت با شرکت خصوصی دارم. با تشکر

به عنوان یک قرارداد کار موقت، مشمول بیمه می‌شود.

شش ماه هست که در شرکتی روزانه به طور متوسط ده ساعت مشغول کار هستم ایا این قانونی هست؟

در صورتی که مجموع کار هفتگی شما از 44 ساعت بیشتر است، مشمول حقوق اضافه کاری می‌شوید.

سلام وقتتون بخیر
بنده کارگر ساختمانی هستم و با کارفرما قرارداد بستم منتها توی بستن قرارداد حرفی از موقت بودن و مطالبی که گفتید گفته نشد میخام ببینم حتی اگر ایشون این مطلب رو نگفته باشن مفاد قرارداد موقت بر قراردادم حاکمه؟

مطابق تبصره دو ماده هفت قانون کار، در کارهایی که طبیعت آن‌ها جنبه مستمر دارد ، در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود ، قرارداد دایمی تلقی می‌شود .

در یک شرکت بازرگانی 1- اگر یکی از کارمندان نخواهد که بیمه شود و تحت پوشش بیمه پدرش بخواهد بماند ،این مساله چطور باید در قرارداد ذکر شودکه بعدا همان کارمند مدعی نشود و به اداره کار در این خصوص نتواند شکایت کند؟
2- اگر یکی از کارمندان آن شرکت در جای دیگر بیمه باشد آیا می تواند از کارفرمای شرکت مبلغ حق بیمه را بگیرد؟

بیمه، به عنوان بخش جدانشدنی از قانون کار و قانون تامین اجتماعی، در هرحال متوجه شخص کارفرما خواهد بود.

سلام وقت بخیر اداره ما هر سال از 1/1 آن سال تا 29/12 قرارداد میبنده و دوباره از ابتدای سال بعد بهمین منوال ، امسال گفتند باید قرارداد از 1/5 منعقد بشه که بالتبع حقوق 25 روز پرداخت بشه و مسلما بیمه و سنوات خدمتی به مشکل میخوره ، میخواستم بدونم میتونن اینکار رو انجام بدن

سلام… همه چیز به اراده طرفین بستگی دارد. در قرارداد کار موقت، به محض تمام شدن قرارداد قبل، رابطه کاری تمام می‌شود و قرارداد جدید، رابطه کاری جدیدی ایجاد می‌کند.

سلام من تو یه فروشگاه پوشاک کار میکردم از سال نود رد میشد الان سوابق بیمه رو نگاه کردم خیلی ماه ها جلوش خالیه یعنی رد نشده یا پنج روز یا یه ده روز رد شده تمام سال ها هم کار گر ساده رد شده ولی الان زده کار گر ساده موقت بابت اون ماه ها که رد نشده چه باید کرد

سوابق بیمه‌ای شما خلاء دارد. باید به شعبه اداره کار مراجعه کنید، فرم ادعای سابقه بگیرید و هر مدرک دیگری از جمله شاهد یا حکم ماموریت یا فیش حقوقی یا… دارید، آماده کنید و به شعبه تحویل دهید. بازرسان شعبه، در این خصوص بررسی‌های لازم را در دفاتر انجام می‌دهند.

با سلام؛ در شرکتی هستم که قراردادمان “قرارداد با مدت معین” از ابتدا تا انتهای هرسال می باشد و طرفین حق فسخ یکجانبه آنرا در طول قرارداد ندارند. کارفرما در اواسط سال گذشته بصورت کتبی عدم تمایل خود به ادامه همکاری را اعلام کرده و تا آخر قرارداد صبر نمود تا قرارداد خاتمه یابد. با توجه به اینکه بنده بیش از 12 سال با شرکت همکاری دارم، این عدم همکاری می تواند به منزله اخراج غیرقانونی باشد؟
با تشکر

اگر قرارداد کار شما موقت بوده است، پس از اتمام آن، کارفرما وظیفه‌ای به ادامه همکاری ندارد.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند

قرارداد کار 1399

1- نسخه ورد (word) و پی دی اف (pdf)
2- پشتیبانی رایگان تلفنی و آنلاین
3- مطابق با آخرین تغییرات قانونی
همین حالا اینجا بزنید!
نمونه