قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی چه شرایطی دارد؟

نویسنده:سما سلیمانی
-
بروزرسانی:1402/10/16
زمان مطالعه: 7 دقیقه
-سیاست انتشار مطالب
قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی

قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی یک قرارداد کاربردی است که با استفاده از آن می‌توانید تابلویی را در یک فضای شهری، یک موسسه، یک سازمان یا حتی در وسایل نقلیه عمومی اجاره کنید و تبلیغ یا تبلیغات خود را روی صفحه آن به اشتراک بگذارید و نمایش دهید. در هر جایی که تصور می‌کنید، امکان استفاده از تابلوهای تبلیغاتی وجود دارد. به طور معمول، صاحبان کالا یا خدمات، ترجیح می‌دهند که تبلیغات خود را در جایی به نمایش بگذارند که درصد بیشتری از جامعه هدف آن‌ها، آن تبلیغ را مشاهده کنند.

با توجه به منطقه یا مکانی که بیلبورد در آنجا نصب می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد، لازم است که در نمونه قرارداد اجاره بیلبورد تبلیغاتی ، قواعدی رعایت شود. برای مثال، اگر تمایل داشته باشید که تبلیغ شما در بیلبوردهای سطح شهر و جاده‌ها به نمایش گذاشته شود، ملزم خواهید بود که در مزایده‌های شهرداری و راه سازی، شرکت کنید و در ادامه، به طور مشخص طرح تبلیغاتی خود را ارائه دهید تا مورد بررسی قرار گیرد.

از طرف دیگر، اگر تمایل داشته باشید که با استفاده از فرم قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی ، از تابلوهای موسسات یا مراکز، ساختمان‌ها یا محل‌های عبور استفاده کنید، لازم است که از قواعد مربوط به آن اماکن و موسسات نیز پیروی کنید.

نمونه قرارداد اجاره تابلوهای تبلیغاتی چگونه قراردادی است؟

نمونه قرارداد اجاره تابلوهای تبلیغاتی ، در واقع یک قرارداد اجاره است. این قرارداد به صورت خاص به اجاره اشیاء اختصاص خواهد داشت و از قواعد مربوط به این عقد، تبعیت می‌کند. در این توافق نامه، شخصی که تابلو تبلیغاتی را اجاره می‌کند، به طور معمول صاحب برند یا محصول مورد نظر است. طرف دیگر نمونه قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی نیز، شخصی خواهد بود که مالکیت تابلو یا مالکیت محل نصب تابلو را در اختیار دارد.

این قرارداد از قواعد مرتبط با عقد اجاره تبعیت می‌کند و در واقع یک قرارداد معین محسوب می‌شود. زیرا که قانون مدنی در قواعد متعددی درباره شرایط و ویژگی‌های قرارداد اجاره اشیاء توضیح می‌دهد. از طرف دیگر، فرم قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی یک قرارداد لازم محسوب می‌شود. یعنی صاحب تبلیغات و صاحب تابلو یا صاحب محل احداث تابلو، این اجازه را ندارند که بعد از امضای اجاره نامه ، این قرارداد را یک جانبه فسخ کنند یا اینکه به هر شیوه‌ای آن را بر هم بزنند. اگرچه طرفین می‌توانند شروطی  تعریف کنند تا اگر آن شروط محقق شوند، بتوانند قرارداد را فسخ کنند.

برای مثال، طرفین می‌توانند اعلام کنند که اگر با وجود بیان قوانین مربوط به تبلیغات در محل مورد نظر، محتوای تبلیغات مغایر با قوانین باشد، صاحب تابلو امکان فسخ قرارداد را خواهد داشت.

مجوزهای لازم برای نمونه قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی

تابلوهایی که در مکان عمومی و در فضای باز قرار می‌گیرند، به این دلیل که مورد بازدید عموم مردم خواهند بود، بسیار مورد توجه صاحبان برند و شرکت‌ها هستند. از طرف دیگر، با توجه به اهمیتی که این تابلوهای تبلیغاتی دارند، برای استفاده از آن‌ها و محتوایی که قرار است روی بیلبوردها به نمایش گذاشته شود، شرایط و قوانین خاصی معین شده است. به همین دلیل، اگر تمایل دارید که یک تابلو اجاره کنید، ابتدا نیاز دارید که با سازمان اجاره دهنده تابلو، گفتگو کنید و مجوزهای لازم و تاییدیه‌ها را نیز دریافت کنید. در این شرایط برای استفاده از نمونه قرارداد اجاره بیلبورد تبلیغاتی ، مشکلی نخواهید داشت.

طرفین چگونه معرفی می‌شوند؟

در ابتدا توضیح دادیم که لازم است اشخاصی که در نمونه قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی حضور خواهند داشت، به دقت در متن قرارداد معرفی شوند. این اشخاص، در واقع طرفین قرارداد هستند. هر شخص حقیقی یا شخص حقوقی که طرفین این قرارداد محسوب می‌شوند و برای امضا قرارداد حضور دارد، با اطلاعات و مشخصاتی که هویت آن‌ها را مشخص کند، معرفی می‌شوند. علاوه براین، لازم است که در متن قرارداد به شماره تماس و آدرس دقیق محل اقامت این اشخاص نیز اشاره شود.

برای معرفی اشخاص حقیقی می‌توانید از اطلاعات کارت شناسایی آن‌ها استفاده کنید و برای معرفی شرکت‌ها و سازمان‌ها، لازم است که نام برند و مشخصات ثبتی شرکت مورد نظر را به دقت بنویسید. علاوه براین، اگر از جانب طرفین قرارداد نماینده‌ای برای امضای اجاره نامه آمده است، آن شخص نیز باید به طور دقیق در قرارداد معرفی شود. بیان این اطلاعات، مشخص می‌کند که قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی ، دقیقا میان چه اشخاصی تهیه و امضا شده است و مسئولیت آن به عهده چه اشخاصی خواهد بود.

انجام مشاوره‌های ضروری!

اگر برایتان سوال است که چه مکانی برای اجاره تابلو تبلیغاتی مناسب است و بهتر است که محصول و کالای مورد نظرتان را در کدام منطقه به نمایش بگذارید، می‌توانید از قرارداد مشاور تبلیغاتی استفاده کنید. این قرارداد به شما کمک می‌کند که بتوانید با توجه به خدمات یا محصولی که دارید، بهترین مکان را برای اجاره تبلیغاتی انتخاب کنید.

علاوه براین، شما می‌توانید در خصوص آگاهی از شرایط قانونی و محتوای قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی ، با یک مشاور حقوقی گفتگو کنید. با استفاده از مشاوره حقوقی قراردادها ، می‌توانید در رابطه با قراردادی که مناسب شما باشد، اطلاعات حقوقی به دست آورید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند که برای امضای اجاره نامه نهایی، به شیوه مناسبی تصمیم گیری کنید و برای آن شروطی را در نظر بگیرید که قرارداد شما را تضمین کند.

موضوع قرارداد

موضوع این قرارداد، در واقع درباره اجاره یک تابلو تبلیغاتی یا اجاره محل نصب یک تابلو است. در این بخش از قرارداد اجاره، باید به طور دقیق درباره محل تابلو توضیح دهید و بیان کنید که این مکان را برای انجام تبلیغات اجاره کرده‌اید. شما در ادامه می‌توانید برند و محصولی که قرار است تبلیغ شود را نیز معرفی کنید و توضیح دهید که موضوع تابلو تبلیغاتی چه چیزی خواهد بود.

محوریت اصلی این قرارداد، اجاره تابلو تبلیغاتی است. براساس این قرارداد، تابلو تبلیغاتی برای مدت مشخص در اختیار مستاجر قرار می‌گیرد و مستاجر می‌تواند از منافع تابلو استفاده کند. منافع تابلو نیز در واقع، امکان نمایش عمومی تبلیغات است که با نصب در محل بیلبورد، ممکن می‌شود.

مدت اجاره در قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی

شرط اصلی اعتبار قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی به عنوان یک نوع قرارداد اجاره، این است که حتما برای این قرارداد، بازه زمانی مشخصی معین شود. در قانون مدنی به صراحت بیان شده است که عقد اجاره بدون تعیین مدت، نامعتبر و باطل خواهد بود. بنابراین، اگر مشخص نشود که تابلو تبلیغاتی برای چه بازه زمانی در اختیار مستاجر قرار می‌گیرد، قراردادی که تنظیم خواهد شد نیز باطل است.

پیشنهاد ما

قرارداد اجاره تابلو تبلیغاتی می‌تواند تاثیر بسیار خوبی در شناخته شدن محصول و کالای شما داشته باشد و موجب رونق فروش شما شود. برای آنکه بتوانید یک تابلو تبلیغاتی اجاره کنید و همچنین برای جلوگیری از اختلافاتی که ممکن است در این قرارداد ایجاد شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما درباره ابعاد قانونی و حقوقی این قرارداد با مشاور حقوقی گفتگو کنید. خدمات مشاوره حقوقی تلفنی و همچنین خدمات تنظیم قرارداد ، از خدماتی است که تیم حقوقی رکلا برای شما در نظر گرفته است. در کنار شما هستیم.

سما سلیمانی
«سما» کارشناس کنترل کیفیت محتوا در تیم تحریریه رکلا، روانشناس و مولف مباحث مرتبط با امور قراردادها و به صورت روزانه و مستقیم با کاربران رکلا در حال گفتگو و رایزنی است.
ثبت نظر یا سوال
star star star star star
نظرات
(1 نظر)
account_circle
امیر عاطف نیا
thumb_up_alt
مشاوره در مورد متن قرارداد اجاره بیلبورد ‌می‌خواستم. چطور می‌تونم از خدمات رکلا استفاده کنم؟
14:39
25 فروردین 1403
سید ابراهیم زارع مویدی
مشاور ارشد قراردادها
لطفا از منوی سایت، روی مشاوره حقوقی تلفنی بزنید. درخواست مشاوره حقوقی تلفنی خود را ثبت کنید. ما در زمانی که شما تعیین کرده‌اید با شما تماس خواهیم داشت.
17:37
26 فروردین 1403