قرارداد کار ساعتی بدون بیمه و با بیمه چه وضعیتی دارد؟

قرارداد کار ساعتی روزمزد حق الزحمه

قرارداد کار ساعتی یکی از انواع قرارداد کار است که قانون کار، اجازۀ تنظیم آن را داده است. نام دیگر این قرارداد، قرارداد حق الزحمه ساعتی و قرارداد کارمزد ساعتی است. برخی از قرارداد‌های کار ساعتی به صورت روزمزد نیز تنظیم می‌شود.

در این نوشته شما را با مهم‌ترین نکات این نوع از قرارداد آشنا می‌کنیم. با رکلا همراه باشید.

قرارداد کار ساعتی چیست

این قرارداد به عنوان یک قرارداد کار موقت ، متنی است که کارگر و کارفرما تنظیم می‌کنند و مطابق با آن، کارگر در مقابل کار ساعتی و با محاسبه تعداد ساعت‌های انجام کار، حقوق و مزایا دریافت می‌کند. این نوع از قرارداد کار، در مواردی که کارگر به صورت پاره وقت کار می‌کند نیز کاربرد دارد. در این نوع از قرارداد، حق الزحمه ساعتی پرداخت می‌شود.

نکات بهترین قرارداد کار ساعتی

برای تنظیم یک قرارداد کار، باید قواعد و شرایط قانونی موجود در قانون مدنی، قانون کار و قانون تامین اجتماعی رعایت شود. مهم‌ترین نکات قانونی این نوع از قرارداد را در ادامه بیان می‌کنم:

یک) مشخصات طرفین

مانند هر قرارداد دیگری، در قرارداد کار حق الزحمه ساعتی نیز، درج مشخصات کامل کارفرما و کارگر ضروری است. کارگر باید مشخصات کامل نام و نام خانوادگی، شماره ملی، نشانی، تلفن، تاریخ تولد، وضعیت تأهل، وضعیت نظام وظیفه، تعداد فرزندان و مدرک تحصیلی خود را در متن قرارداد بنویسد.

کارفرما نیز، مشخصات شناسایی خود را در قرارداد درج می‌کند.

دو) مدت قرارداد

در قرارداد کار ساعتی، ضمن نوشتن میزان ساعات کاری کارگر، کل مدت قرارداد و تاریخ امضای آن را بنویسید.

مبنای تاریخ شروع‌به‌کار کارگر، تاریخ نوشته شده در متن قرارداد است.

سه) موضوع قرارداد کار ساعتی

باید در متن قرارداد، نوع کاری که کارگر یا کارمند موظف به انجام آن است مشخص شود. قرارداد کار مانند هر قرارداد دیگری، نیاز به موضوع دارد و در قرارداد کار ساعتی، نام کار به‌عنوان موضوع آن نوشته می‎‌شود.

چهار) ساعت کار

باید ساعت کاری کارمند یا کارگر مشخص شود.

در این مورد حتماً باید حداقل‌های قانون کار را رعایت کرد. مطابق با قانون کار، حداکثر مدت کار روزانه، 7 ساعت و 20 دقیقه است. البته در برخی موارد، طرف‌های قرارداد می‌توانند برای ساعت کاری توافق دیگری کنند و در برخی از روز‌ها کمتر و در برخی از روز‌ها بیشتر از هشت ساعت کار شود. اما مدت کار هفتگی از 44 ساعت بیشتر نخواهد بود.

میزان حقوقی که کارفرما موظف به پرداخت آن است بر مبنای میزان ساعات کار مشخص می‌شود.

قرارداد کار ساعتی

پنج) محل انجام کار

محل انجام کار در قرارداد مشخص شود. همچنین در مورد امکان جابجایی کارگر یا کارمند به شهر دیگر نیز به توافق برسید و در متن قرارداد نوشته شود.

شش) دستمزد و سایر حقوق

در این قرارداد، حق الزحمه متناسب با میزان ساعات کار کارگر یا کارفرما تعیین می‌شود.

نکته مهم آن است که حتی اگر قرارداد کاری به صورت پاره وقت و ساعتی نیز باشد، دستمزد کارگر و کارمند از حداقل حقوق اداره کار کمتر نیست. سابقه کار، حق اولاد، حق مسکن و سایر حقوق و مزایا نیز متناسب با میزان ساعات کار تعیین و پرداخت می‌شود.

هر سال، وزارت کار و رفاه اجتماعی حداقل حقوق و مزایا را مشخص می‌کند.

برای مثال به کادر قرمز رنگ تصویر زیر توجه کنید. این تصویر، بخشی از قرارداد کار موقت است که توسط تیم حقوقی رکلا تنظیم شده است.

نمونه قرارداد کار موقت

هفت) وضعیت تعطیلات و مرخصی

با توجه به الزامی بودن قواعد قانون کار، باید حداقل‌های مرخصی قانون کار را رعایت کرد.

مطابق با قانون کار، روز جمعه به عنوان روز تعطیل هفتگی با مزد است و تعطیلات رسمی نیز مطابق با تعطیلات رسمی اعلام شده از سوی دولت است.

در خصوص مرخصی‌های استحقاقی، استعلاجی و غیره، مطابق با قانون کار عمل می‌شود.

هشت) نسخه‌های قرارداد

قرارداد کار در چهار نسخه تهیه می‌شود. دو نسخه از قرارداد کار ساعتی برای تشکل کارگری و ادارۀ کار و رفاه اجتماعی ارسال می‌شود و یک نسخۀ آن متعلق به کارگر است و نسخۀ دیگر، نزد کارفرما باقی می‌ماند.

قرارداد کار ساعتی بدون بیمه امکان دارد؟

قرارداد کار ساعتی بدون بیمه قانونی نیست. زیرا قانون کار و قانون تامین اجتماعی از قوانین الزامی است. کارگر و کارفرما حتی اگر خلاف این قوانین توافق کنند، توافق آن‌ها اعتبار قانونی ندارد.

ماده 148 قانون کار در این مورد بیان می‌کند:

«کارفرمایان کارگاه‌های مشمول این قانون مکلفند بر اساس قانون تامین اجتماعی، نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام نمایند.»

بنابراین تمامی قراردادهای کار ساعتی با بیمه است.

پیشنهاد ما

تیم حقوقی رکلا یک نمونه قرارداد کامل تنظیم کرده است. شما می‌توانید با زدن بر روی تصویر زیر، قرارداد کاری را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی استفاده کنید و از مجموعه حقوقی رکلا، مشاوره دریافت کنید.

نمونه قرارداد کار موقت

ثبت نظر یا سوال

دیدگاه ها
user-img
رمضانی
22:03
27 فروردین 1399
4

عرض ادب ببخشید مزاحم شدم
ما یک کارگاه داریم
و با کارگران بصورت ساعتی
قرار داد توافق کردیم ساعتی ۱۰ تومان بعلاوه بیمه
میخواستم بدونم در قرارداد ذکر شود ایا کارگر میتواند شکایت کند ؟
که دیگه بحث خواروبار و مسکن و حق اولاد مداخل نداشته باشه

user-img

مسائل مربوط به قانون کار، آمره و لازم الاجرا است. نمی‌شود برخلاف آن توافق کرد. حقوق و مزایا مطابق با ساعت کاری پرداخت شود.

user-img
بابک خلیفه زاده
14:08
11 اردیبهشت 1399
4

ببخشید میخواستم بپرسم قرارداد ساعتی و شرکتی چه فرقی دارن و آیا ساعتی/شرکتی هم داریم؟

user-img

چیزی به عنوان قرارداد شرکتی نداریم.

user-img
ابوالفضل
04:08
26 مهر 1399
4

سلام آیا کارفرما می‌تواند با بستن قرارداد شراکتی با کارگر یا کارمند قانون را دور بزند و کارگر و کارمند مشمول بیمه و مزایا نباشد؟

user-img

به معنای دور زدن قانون نیست. روابط طرفین، وارد مبحث جدیدی به نام شراکت خواهد شد.

user-img
پیام احمدی
08:51
22 آبان 1399
4
جهت نظافت آپارتمان به صورت هفتگی...(هفته ای دو ساعت) آیا باید کارگر بیمه شود؟
user-img
کارگر به نسبت ساعات کار، مستحق بیمه است. مگر اینکه با یک مجموعه پیمانکاری، قرارداد تنظیم کنید که در این صورت، مسئولیت بیمه شخص به عهده پیمانکار خواهد بود. البته مشروط به اینکه در متن قرارداد نیز در این خصوص تاکید کنید.
user-img
ایزدی
10:46
12 بهمن 1399
5
سلام. اگه قرارداد کار ساعتی بر مبنای هفته ای ۳۰ ساعت ببندم و حقوق پرداخت کنم اما حق بیمه تامین اجتماعی را ۳۰ روز کامل رد کنم آیا کارگر می تواند از من شکایت کند که تمام وقت بوده است؟ کارکرد واقعی کارگر ۳۰ ساعت در هفته است اما برای رضای خدا گفته بیمه را کامل رد کنید.
user-img
سلام و وقت بخیر. به عنوان یکی از دلایلی که نیروی کار می‌تواند به آن استناد کند همین مساله است. لذا ممکن است از مصلحت مورد نظر شما علیه شما استفاده شود. اما عرایض اینجانب یک حکم کلی است.