قرارداد مشاوره صادرات با چه شخصی و چگونه تنظیم می‌شود؟

قرارداد مشاوره صادرات

اگر تمایل داشته باشید که کالا و محصولات خود را در بازار دیگری خارج از بازار داخلی کشور به فروش برسانید، بدون شک، لازم است که به حیطه صادرات و بازرگانی وارد شوید. در این زمان، شما به عنوان یک صادر کننده شناخته خواهید شد. حتی ممکن است که خودتان صاحب کالا نباشید و یک سرمایه گذار باشید که تمایل دارد در زمینه صادرات، فعالیت کند. صادرات دنیای بسیار پر تلاطمی است که برای حضور موفق در آن، نیاز دارید که نسبت به این شیوه از درآمد زایی آگاهی و اطلاعات دقیقی کسب کنید. نمونه قرارداد مشاوره صادرات ، قراردادی است که می‌تواند این شرایط را برای شما ایجاد کند.

شما می‌توانید با استفاده از نمونه قرارداد مشاوره صادرات ، با یک شخص متخصص و آگاه در ارتباط باشید و از او درباره مسائل پیچیده صادرات سوال کنید و اطلاعات بگیرید. تنوع محصولات، تنوع شرکت‌های سازنده و وجود کیفیت‌های متنوع از محصولات، باعث شده است که بازار تجارت بین الملل، یک بازار رقابتی باشد. به این معنا که میزان رقابت در این بازار بسیار زیاد است و اگر صاحب کالا، بخواهد که محصولات یا کالای خود را در بازار جهانی وارد کند، باید پیش از انجام هر کاری، اطلاعات بسیار دقیقی در این زمینه به دست آورد و همچنین مراحل صادرات کالای خود را با ارزیابی‌های مستمر و مداوم پیگیری نمایند.

اهمیت مشاوره در صادرات

اگر فکر می‌کنید که با داشتن یک محصول بسیار با کیفیت یا با در اختیار داشتن سرمایه مناسب برای تبلیغات می‌توانید یک صادر کننده بسیار خوب باشید، از شما می‌خواهیم ابتدا به چند سوال پاسخ دهید:

  1. شما می‌دانید که کالا یا محصول شما در کدام کشورها علاقه‌مندان و خریداران بیشتری دارد؟
  2. اگر کالا یا محصول جدیدی دارید، می‌توانید تخمین بزنید که کالا یا محصول شما در کدام کشورها بیشتر مورد پذیرش قرار می‌گیرد؟
  3. شما عادات تهیه کالا و توقعات خریداران و مشتریان فرهنگ‌های دیگر را می‌شناسید؟
  4. آیا اطلاع دارید که در فرهنگ‌های مختلف چه شیوه از خدمات دهی رایج است و خریدار از شما چه توقعی دارد؟
  5. عوامل موثر در موفقیت شما در برابر سایر رقیب‌ها چه چیزی می‌تواند باشد؟
  6. آیا به طور کامل درباره شیوه صادرات، تحلیل بازار، انجام مراحل مربوط به ثبت سفارش، قوانین گمرک و شیوه ترخیص از گمرک اطلاعی دارید؟

پاسخ به تمام این سوالات، اهمیت مشاوره در زمینه صادرات را مشخص می‌کند. شما برای اینکه به طور دقیق پاسخ این سوالات را به دست آورید، نیاز دارید که با یک مشاور متخصص در ارتباط باشید و از او برای انجام فعالیت‌های صادراتی خود کمک بگیرید. اهمیت و کاربرد نمونه قرارداد مشاوره صادرات زمانی مشخص می‌شود که شما با کسب این اطلاعات بتوانید با سهولت و میزان موفقیت بیشتری در بازار جهانی وارد شوید و اقدام به صادرات کنید.

با چه شخصی نمونه قرارداد مشاوره صادرات امضا کنیم؟

اگر تمایل دارید که شخصی را به عنوان مشاور صادراتی خود انتخاب کنید، ابتدا به این مساله بیاندیشید که آیا سابقه کاری مشاور صادرات با کسب و کار شما همخوانی دارد؟ آیا مشاور می‌تواند به صورت دقیق و صحیح به سوالات مورد نظر شما پاسخ دهد و آیا اطلاعاتی که در اختیار شما می‌گذارد به طور کامل صحیح است؟

برای پاسخ به این سوالات، ابتدا لازم است که پیشینه کاری یا سابقه کاری مشاور صادرات را بررسی کنید. ممکن است مشاور صادراتی شما، شخصی باشد که در حال حاضر در زمینه صادرات فعالیت می‌کند یا اینکه در گذشته به انجام صادرات مشغول بوده است. حال این شخص تمایل دارد که در زمینه مشاوره با شما همکاری کند یا اینکه ممکن است شما درخواست کرده باشید که مشاور شما باشند. از طرف دیگر، این احتمالا نیز وجود دارد که نمونه قرارداد مشاوره صادرات را با یک شرکت یا موسسه تنظیم کنید.

بسیاری از شرکت‌ها و موسسات به صورت اختصاصی در زمینه بازرگانی و تجارت بین الملل فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها به شما مشاوره می‌دهند؛ شما را راهنمایی می‌کنند و بهترین راهکارها را در اختیار شما قرار می‌دهند. بنابراین، ممکن است مشاور صادرات شما یک فرد مستقل انسانی باشد یا اینکه ممکن است با موسسات مشاوره صادراتی در ارتباط باشید.

چگونه قرارداد تنظیم کنیم؟

در ابتدا لازم است بگوییم که تنظیم چنین قراردادی به دلیل اهمیتی که دارد، حساسیت زیادی را نیز به همراه خواهد داشت. لازم است که شروط دقیقی برای همکاری مشاور صادرات با بازرگان یا صادر کننده، تعیین شود و این شروط را در متن قرارداد بنویسند. تعیین شروط و بررسی این مساله که قرارداد یک جانبه نباشد، از مواردی است که باید با دانش قانونی بررسی شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که وظیفه تنظیم نمونه قرارداد مشاوره صادرات خود را به یک مشاور حقوقی بسپارید یا اینکه از خدمات مشاوره حقوقی قراردادها استفاده کنید.

شما می‌توانید دلیل اصلی تنظیم این قرارداد و تعهدات و خواسته‌های طرفین را با مشاور در میان بگذارید. مشاور با شنیدن خواسته‌ها و تمایلات شما، و با ارزیابی قانونی چنین توافقاتی، قرارداد را مطابق با خواست شما تنظیم می‌کند یا اگر ایراد قانونی داشته باشد، توضیح می‌دهد که لازم است شروط خود را به شیوه دیگری تغییر دهید.

محتوای قرارداد

نمونه قرارداد مشاوره صادرات مانند هر قرارداد دیگری حاوی اطلاعاتی است که مشخص می‌کند قرارداد درباره چه چیزی است و چه تعهداتی میان طرفین برقرار است. برای مثال، در اولین بخش قرارداد، اطلاعاتی درباره طرفین قرارداد بیان می‌شود. در ادامه، توضیحی درباره موضوع قرارداد نوشته خواهد شد و به همین ترتیب، اطلاعات دقیقی درباره مدت همکاری، حق الزحمه، شروط و تعهدات و موارد دیگر نیز نوشته می‌شود. محتوای قرارداد باید مطابق با قانون و توافق طرفین باشد. یعنی اینکه اصول و قواعد اصلی قانون رعایت شود و درباره سایر موارد دیگر، طرفین توافق داشته باشند.

پیشنهاد ما

برای تنظیم و امضای نمونه قرارداد مشاوره صادرات ، نیاز دارید که اطلاعات دقیقی درباره شرایط همکاری و قانون مربوط به این نوع از قرارادها در اختیار داشته باشید. گفتگو با مشاور حقوقی این امکان را ایجاد می‌کند که با آگاهی بیشتری قرارداد مورد نظر را بررسی و امضا کنید. برای دسترسی سریع‌تر و مناسب‌تر به مشاور، می‌توانید از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی استفاده کنید. همچنین می‌توانید تنظیم قرارداد را به تیم حقوقی رکلا بسپارید.

ثبت نظر یا سوال