قرارداد مدیر عامل و توضیحات مرتبط با مدیرعاملی تامین اجتماعی و تعاونی مسکن!

قرارداد مدیر عامل

قرارداد مدیر عامل ، نمونه‌ای از قرارداد کار است که میان شخص متخصص و شرکت یا سازمان امضا می‌شود. براساس این قرارداد، شخص متخصص و آگاه به امور مدیریتی، بعد از تایید هیئت مدیره و صاحب امتیازان سازمان، برای منصب مدیر عامل انتخاب می‌شود. مدیر عامل تعهد دارد که در راستای منافع شرکت، فعالیت‌های خود را آغاز کند و وظایفی که به او سپرده می‌شود را انجام دهد.

مدیریت از جمله مناصب شغلی است که علاوه بر آگاهی، دانش و تجربه، نیازمند مهارت‌های فردی بسیاری است. شخصی که قرارداد مدیرعامل شرکت را امضا می‌کند، مسئولیت رسیدگی به‌ کلیه فرآیندهای اجرایی و فعالیت‌های سازمان مورد نظر را به عهده می‌گیرد. مدیر عامل به نمایندگی از شرکت یا سازمان، مسئولیت رسیدگی به تمام امور مربوط به این نهادها را دارد.

نمونه قرارداد مدیر عامل ، قراردادی است که به واسطه آن، یک ارتباط کاری میان شخص ماهر یا متخصص امور مدیریتی و سازمان یا شرکت، به عنوان یک شخص حقوقی برقرار می‌شود. براساس این رابطه کاری، مدیر عامل از جانب هیئت مدیره حق امضا دارد و می‌تواند به کلیه امور رسیدگی کند. معمولا مدیر عامل در زمینه توافقات داخل و خارج از سازمان، وظایف بسیاری به عهده دارد که باید بر آن‌ها نظارت کند.

کاربرد قرارداد مدیرعامل شرکت

این امکان وجود دارد که به طور همزمان، مالکیت چندین شرکت‌ و سازمان‌ در اختیار شما قرار گیرد. بدون شک مدیریت و رسیدگی به این مجموعه‌ها نیازمند صرف زمان بسیاری است. در این شرایط است که شما می‌توانید با استفاده از نمونه قرارداد استخدام مدیر عامل ، از یک نیروی متخصص، آگاه و با تجربه کمک بگیرید و مدیریت شرکت خود را به او بسپارید.

ممکن است شما سرمایه نقدی خود را برای احداث و راه اندازی یک کسب و کار هزینه کرده باشید. شرکت، کارخانه یا سازمان شما نیازمند شخصی است که بتواند با توجه به حیطه شغلی مورد نظر، بهترین تصمیمات را بگیرد. بنابراین شما می‌توانید به منظور کاهش احتمال خطا، از شخصی که در زمینه کاری شما بسیار متخصص است کمک بگیرید و مدیریت شرکت یا کارخانه خود را به او بسپارید. شخص متخصص با تنظیم قرارداد مدیرعامل ، وارد یک رابطه کاری با شما می‌شود و سعی می‌کند که شما را در مدیریت، پیگیری و نظارت بر امور شرکت یاری دهد. بدیهی است استفاده از نیروی کار متخصص، ضمانتی برای حفظ سرمایه و کسب سود بیشتر توسط شما است.

کاربرد دیگر نمونه قرارداد مدیر عامل

حالت دیگر، که متداول ترین شرایط برای انتخاب مدیر عامل است، موقعیتی است که شما به عنوان چند شریک ، مالکیت یک شرکت را در اختیار دارید. بدون شک مدیریت شرکت توسط چندین نفر، ایرادات و اختلافات بسیاری ایجاد می‌کند. به همین منظور می‌توانید با توافق و رای تمام شرکا، مدیریت شرکت را به یک شریک بسپارید و همچنین متعهد شوید که در ازای انجام فعالیت، حق الزحمه‌ای را به او پرداخت کنید. نمونه قرارداد مدیرعاملی ، قراردادی است که می‌توانید در این شرایط یا شرایط مشابه دیگر از آن استفاده کنید. این نوع از نمونه قرارداد مدیر عامل شرکت ، با دو اصطلاح هیئت مدیره و مدیر عامل در ارتباط است.

تعریف هیئت مدیره و مدیر عامل

همانطور که از عنوان مدیر عامل نیز مشخص است، مدیر عامل مسئولیت‌های اجرایی را به عهده دارد و بالاترین مقام اجرایی یک شرکت یا سازمان محسوب می‌شود. اما هیئت مدیره، متشکل از سهامداران انتخاب شده به رای اکثریت هستند. توضیح دادیم که برای اداره، مدیریت، نظارت، پیگیری و سازماندهی امور شرکت باید یک شخص به عنوان مدیر عامل انتخاب شود. ماده 124 لایحه اصلاح قانون تجارت، به این مساله پرداخته است و اشاره می‌کند که هیئت مدیره باید حداقل یک نفر را به عنوان مدیر عامل در نظر بگیرد.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که اعضای هیئت مدیره، می‌توانند اشخاصی غیر از خود را برای تصدی به منصب مدیر عامل در نظر گیرند. همچنین مدیر عامل، می‌تواند یک شخص حقیقی یا حقوقی باشد. به هر حال در صورتی که شخص حقوقی به عنوان مدیر عامل انتخاب شود، نماینده قانونی آن، مسئولیت انجام امور مربوط به این سمت را به عهده دارد.

بهترین نوع از قرارداد خدمت مدیرعامل

اگر تصمیم گرفته‌اید که یک مدیر عامل استخدام کنید، می‌توانید از قرارداد خدمت مدیر عامل (مدیران) استفاده کنید. در نگاه اول اینگونه به نظر می‌رسد که قرارداد مدیر عامل مانند قرارداد استخدام است و باید برای تنظیم آن، به قوانین کار توجه کنیم. این تصور، به دلیل دریافت حقوق تعیین شده، الزام به حضور و نحوه انجام کار، در ذهن مخاطبان ایجاد می‌شود. اما به دلیل تفاوت‌ها و شرایط خاصی که برای سمت مدیر عامل وجود دارد، این قرارداد را نمی‌توانیم در گروه قراردادهای کار قرار دهیم.

درباره این مساله اختلافات بسیاری وجود دارد. افراد حقوقی و متخصص، نظریات مختلفی را در پاسخ به این مسئله که قرارداد مدیرعامل شرکت ، یک قرارداد کار موقت است یا خیر، مطرح کرده‌اند. در نهایت برای حل و فصل این اختلاف، رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ 1388/09/16 به شماره دادنامه 666، صادر شد. در این دادنامه، هیات عمومی دیوان عدالت اداری ، با استناد به ماده 124 لایحه اصلاح قانون تجارت، اعلام کرد که قرارداد مدیر عامل ، مشمول قانون کار نمی‌شود. این لایحه اعلام می‌کند که قانون کار، شروط و ویژگی‌هایی دارد که در فرم قرارداد با مدیر عامل رعایت نمی‌شوند.

حق امضای مدیر عامل

از مهم‌ترین موارد در تنظیم نمونه فرم قرارداد مدیر عامل ، اشاره به حق امضا او است. در واقع این حق، ارزش و اعتبار را برای سمت شغلی مدیر عامل ایجاد می‌کند. با استفاده از حق امضا، مدیر عامل می‌تواند به طور صحیح در سمت شغلی خود فعالیت کند و به جنبه‌های مختلف کاری و فرآیند اجرایی شرکت، رسیدگی کند. حق امضای مدیر عامل از موارد مهمی است که در ماده 125 لایحه اصلاح قانون تجارت مصوب 1347، توضیح داده شده است. با توجه به این ماده، حدود اختیارات، در فرم قرارداد با مدیر عامل مشخص می‌شود. مدیر عامل نیز بر اساس مسئولیت‌ها و حدود اختیاراتی که توسط هیئت مدیره به او واگذار می‌شود، نماینده شرکا یا سهامداران است و از طرف شرکت حق امضا دارد.

پیشنهاد ما

شما می‌توانید تنظیم قرارداد مدیر عامل خود را به ما بسپارید. برای تنظیم قرارداد ، بر روی لینک تعیین شده بزنید. همچنین در صورتی که تمایل دارید از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی رکلا نیز بهره مند شوید، می‌توانید بر روی لینک مربوط به این خدمات بزنید.

ثبت نظر یا سوال