صلح عمری

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند

آیدین

سلام. اگه مصالح حق فسخ یکطرفه داشته باشه ایا بعد از فوت متصالح نمیتونه ملک رو به خودش برگردونه؟ یا اینکه میتونن از اول قراردادی بنویسن که اگه متصالح زودتر فوت کرد اموال به مصالح و وراث خودش برگرده نه به وراث متصالح؟ یعنی بعد از فوت متصالح اون حق فروش و … که مصالح برای خودش درنظر گرفته بود از بین میره؟

ارسال پاسخ
arash

سلام… با تشکر از طرح سوال توسط حضرت عالی…

نظر به ماهیت عقد صلح که به منظور رفع اختلافات طرفین تنظیم می گردد و با لحاظ آزادی قرارداد ها، هر گونه شرطی در قرارداد که بر خلاف قانون، اخلاق حسنه و نظم عمومی نباشد، بدون اشکال است.

روزبه علیدوستی

سلام صلح عمری با حق فسخ یک طرفه برای مصالح در دفترخانه تنظیم و به تایید طرفین رسیده بعد از یک ماه مصالح تصمیم گرفته حق فسخ رو از خودش صلب کنه آیا باید صلح نامه تعویض بشه یا با متمم یا مکمل یا الحاقیه میشه این کارو کرد در نهایت آیا برای برداشته حق فسخ نیازی به حضور مجدد متصالح هست ممنونم

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

با سلام… به عنوان متمم صلح نامه نیز میتوانید نسبت به سلب حق فسخ خود اقدام نمایید. اگرچه سلب حق فسخ از خود به صورت مکتوب نیازمند حضور شخص متصالح نیست اما از آنجایی که توافق اصلی یک قرارداد است و چنین قراردادی با امضای مصالح و متصالح ایجاد شده است توصیه میکنم در خصوص متمم آن نیز طرفین صلح نامه اقدام به امضای متمم نمایند.

تنابنده

سلام… چجوری باید قرارداد تنظیم بشه که بتونم تا زمان مشخصی در ملک بمونم و بعدش به پسرم منتقل شه؟

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

از شرط عمری سکنی استفاده کنید و مبنا را عمر مصالح قرار دهید.

hasansafaei

سلام وعرض ادب میخواهم بدانم سه دانگ یک باب مغازه را میخواهم بنام پسرم نمایم ولیکن نمیخواهم خودش خبردارشودونیازی به مراجعه ایشان بمحضرنباشد وتا زنده هستم بنام خودم وحق فسخ هم میخواهم داشته باشم لطف بفرمائید این حقیرروموردلطف وراهنمایی قراردهید….ازلطف شما سپاسگذارم ودعاگو

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

سلام و عرض ادب. میتونید از صلح نامه عمری سکنی استفاده کنید که در نمونه قرارداد‌های وب سایت هست. اگر در این مورد نیازمند به مشاوره بیشتری هستید با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

پورحیدرزاده

سلام پدرم میخاد منزلو برای مادرم صلح عمری با حق فسخ کنه شاهد بودن فرزندان پدر باتوجه به سن بالا لازم هست ؟
در صورت ثبت در دفترخانه شاهد لازم است ؟

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

شاهد شرط صحت صلح نیست. اما حضور آن‌ها اعتبار قرارداد را بیشتر می‌کند.

محمد جواد صیفی

من تمام اموالم منتقل کردم که برای مهریه قابل توقیف نباشه، احتمالاً همسرم به زودی مهریه رو اجرا بزاره،فقط من میتونم سیم کارتم رو که به خاطر سامانه های مختلف باید به اسم خودم باشه به دوستم صلح عمری کنم؟ اگه صلح کنم دیگه توقیف نمیشه؟ و آیا از مالکیت من خارج میشه؟ یا همچنان مالک هستم اما بعد از مرگ سند منتقل میشه؟ ممنون

ارسال پاسخ
ابراهیم زارع مویدی

تمام این موارد به نحوه نگارش قرارداد بستگی دارد. اگر صلح عمری را به گونه ای تنظیم کنید که باعث انتقال سیم کارت همزمان با تنظیم قرارداد شود، ایشان مالک می‌شوند. اما می‌توانید برای خود، حق فسخ قرارداد را در نظر بگیرید.

ابوالفضل تفضلی هرندی

با عرض سلام
مادر بنده به فرزندان برادر شهیدم ملکی را صلح‌ نموده و این صلح تنها بخاطر بدهی خود به ان مرحوم بوده است که به هنگام شهادت ان بزرگوار دارای فرزند صغیر بوده این اسناد با دخالتهای فرزندان دیگر که ناتنی هستن باطل شده ۲بار این اسناد صلح‌ شده و باطل شده و در اخرین بار بعداز ابطال اسناد مادر را ب بهانه‌های مختلف مخفی نموده‌اند و با تهدید ب مرگ و ارتشا ،فحاشی تهمت از طریق اس ام اس بنده را از مادر دور نگه داشتن و۶ماه است از وضیعت مادر بی اطلاع هستم چکار باید بکنم

ارسال پاسخ
ابراهیم زارع مویدی

سلام. وقت بخیر… مواردی که می‌فرمایید همگی مصادیق عناوین مجرمانه هستند. شما در خصوص اتفاقات پیش آمده شکایت نامه تنظیم کنید و پیگیری کیفری انجام دهید. در صورتی که صلح نامه نیز مخدوش شده باشد مصداق جعل سند است که این نیز، یکی از انواع جرایم است.

ابوالفضل تفضلی هرندی

با عرض سلام مجدد
۱_شرایط لازم برای درخواست ورود دادستان ب یک پرونده چیست و ایا شامل حال بنده نیز میشود؟
۲_هزینه وکالت چنین پرونده‌ای چقدر میباشد

ارسال پاسخ
لیلا اسدی

سلام.خسته نباشید. مادرم قصد دارد اموالش را صلح عمری کند. در این صلح نامه قصد دارد که اموالش تا وقتی که زنده است مال خودش باشد و بعد از مرگ، بین تمامی فرزندانش مساوی تقسیم شود که این امر موجب اختلاف بین دخترها و پسرها شده است و برادرانم با این امر مخالفند. از یک طرف هم مادرم دچار فراموشی است و داروهای اعصاب و روان مصرف می‌کند. در واقع اختلال حافظه دارد. می‌ترسم که بعد از این صلح نامه، برادرانم بتوانند سو استفاده کنند و بتوانند روی این صلح نامه اعتراض کنند و مادرم را مجبور به نوشتن صلح نامه جدید کنند. می‌خواستم بدانم که ایا بعد از صلح عمری، برادرام می‌توانند چنین کاری را انجام بدهند؟ با توجه به اینکه مادرم از هوش و حواس درستی برخوردار نیست.

ارسال پاسخ
ابراهیم زارع مویدی

سلام. وقت بخیر. مادر باید در مورد هر ملک، هر تعداد از فرزندان خود را که می‌خواهد مخاطب قرار دهد و ملک را به آن‌ها صلح کند. توصیه می‌کنم در مورد هر ملک از صلح نامه جداگانه استفاده شود و مادر بر اساس نظر خود، ملک را به یک یا چند نفر از فرزندان صلح عمری کند. شما می‌تونید درخواست تنظیم قرارداد خودتون رو ثبت بفرمایید. با شما تماس می‌گیریم و راجع به جزئیات بیشتر متن صلح نامه عمری صحبت می‌کنیم. برای ثبت درخواست تنظیم قرارداد روی اینجا بزنید.

سوالی دارید ؟ با من صحبت کنید!

پشتیبان آنلاین است. image

با تیم رکلا صحبت کنید

rokla-chat