صلح عمری

دیدگاه 12

سلام. اگه مصالح حق فسخ یکطرفه داشته باشه ایا بعد از فوت متصالح نمیتونه ملک رو به خودش برگردونه؟ یا اینکه میتونن از اول قراردادی بنویسن که اگه متصالح زودتر فوت کرد اموال به مصالح و وراث خودش برگرده نه به وراث متصالح؟ یعنی بعد از فوت متصالح اون حق فروش و … که مصالح برای خودش درنظر گرفته بود از بین میره؟

سلام… با تشکر از طرح سوال توسط حضرت عالی…

نظر به ماهیت عقد صلح که به منظور رفع اختلافات طرفین تنظیم می گردد و با لحاظ آزادی قرارداد ها، هر گونه شرطی در قرارداد که بر خلاف قانون، اخلاق حسنه و نظم عمومی نباشد، بدون اشکال است.

سلام صلح عمری با حق فسخ یک طرفه برای مصالح در دفترخانه تنظیم و به تایید طرفین رسیده بعد از یک ماه مصالح تصمیم گرفته حق فسخ رو از خودش صلب کنه آیا باید صلح نامه تعویض بشه یا با متمم یا مکمل یا الحاقیه میشه این کارو کرد در نهایت آیا برای برداشته حق فسخ نیازی به حضور مجدد متصالح هست ممنونم

با سلام… به عنوان متمم صلح نامه نیز میتوانید نسبت به سلب حق فسخ خود اقدام نمایید. اگرچه سلب حق فسخ از خود به صورت مکتوب نیازمند حضور شخص متصالح نیست اما از آنجایی که توافق اصلی یک قرارداد است و چنین قراردادی با امضای مصالح و متصالح ایجاد شده است توصیه میکنم در خصوص متمم آن نیز طرفین صلح نامه اقدام به امضای متمم نمایند.

سلام… چجوری باید قرارداد تنظیم بشه که بتونم تا زمان مشخصی در ملک بمونم و بعدش به پسرم منتقل شه؟

از شرط عمری سکنی استفاده کنید و مبنا را عمر مصالح قرار دهید.

سلام وعرض ادب میخواهم بدانم سه دانگ یک باب مغازه را میخواهم بنام پسرم نمایم ولیکن نمیخواهم خودش خبردارشودونیازی به مراجعه ایشان بمحضرنباشد وتا زنده هستم بنام خودم وحق فسخ هم میخواهم داشته باشم لطف بفرمائید این حقیرروموردلطف وراهنمایی قراردهید….ازلطف شما سپاسگذارم ودعاگو

سلام و عرض ادب. میتونید از صلح نامه عمری سکنی استفاده کنید که در نمونه قرارداد‌های وب سایت هست. اگر در این مورد نیازمند به مشاوره بیشتری هستید با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

سلام پدرم میخاد منزلو برای مادرم صلح عمری با حق فسخ کنه شاهد بودن فرزندان پدر باتوجه به سن بالا لازم هست ؟
در صورت ثبت در دفترخانه شاهد لازم است ؟

شاهد شرط صحت صلح نیست. اما حضور آن‌ها اعتبار قرارداد را بیشتر می‌کند.

من تمام اموالم منتقل کردم که برای مهریه قابل توقیف نباشه، احتمالاً همسرم به زودی مهریه رو اجرا بزاره،فقط من میتونم سیم کارتم رو که به خاطر سامانه های مختلف باید به اسم خودم باشه به دوستم صلح عمری کنم؟ اگه صلح کنم دیگه توقیف نمیشه؟ و آیا از مالکیت من خارج میشه؟ یا همچنان مالک هستم اما بعد از مرگ سند منتقل میشه؟ ممنون

تمام این موارد به نحوه نگارش قرارداد بستگی دارد. اگر صلح عمری را به گونه ای تنظیم کنید که باعث انتقال سیم کارت همزمان با تنظیم قرارداد شود، ایشان مالک می‌شوند. اما می‌توانید برای خود، حق فسخ قرارداد را در نظر بگیرید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند