اجاره به شرط تملیک

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند

اکبر تقدس

ممنون از مطلب خوبتون .شرایط فسخ توافقی به چه صورت هست؟باید چیزی نوشته شه که توافقا فسخ شده قرارداد؟

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

مانند هر قرارداد دیگری در اجاره به شرط تملیک نیز از آنجا که یک قرارداد لازم میباشد، شرایط فسخ قرارداد بایستی در متن آن مشخص شده باشد و در این خصوص با لحاظ دیگر مندرجات قرارداد محدودیتی وجود ندارد.

علی

آیا در اجاره به شرط تملیک در صورتی که خوردو توقیف به دلیل عدم پرداخت اقساط باشد وشخص دیگری در زمان توقیف از پارکینگ خارج کرده مستاجر میتواند از آن شخص اجرت مثل بگیرد

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

مستاجر به عنوان مالک منافع خودرو، چنین حقی خواهد داشت.

علوی

با سلام
بنده در شهریور ۹۸ یک دستگاه خودروی پراید بصورت اجاره به شرط تملیک بصورت تمام قسط خریدم پس از واریز ۵ قسط موجر با تبانی با نمایشگاه مدارک و قولنامه اجاره به شرط تملیک رو از دست من در آورد و ادعا کرد که صرف اجاره بود پس از گذشت هفت ماه و شکایتهای مکرر ایشان و بنده وقتی دیدن نمیتونن اونجوری ادعاشونو ثابت کنن قرار دادی که بینمون بوده رو به دادگاه بردند و به علت عدم واریز اقساط خواستار فسخ قرارداد شدند و دادگاه حقوقی با رای غیابی حکم رو به نفع ایشان صادر کرده است.
در حالیکه در اظهاراتشون در دادسرا و کلانتری ادعاهای متضاد قرارداد و انکار قرارداد اجاره به شرط تملیک رو داشتن و اینکه در پیامک‌هایی که به ایشان دادم که شماره کارت بانکی بدهند برای واریز اقساط، شماره کارت ندادند و گفتند که شماره حسابمو مسدود کردم.
اگه میشه راهنمایی کنید
با تشکر

ارسال پاسخ
ابراهیم زارع مویدی

سلام. وقت بخیر. عدم حضور شما در دادگاه به نفع شما نیست. چنانچه رای غیابی صادر شده است درخواست واخواهی کنید و سپس با حضور در دادگاه به دلایلی که فرمودید اشاره کنید. اما چیزی که قطعی است لزوم حضور شما در دادگاه برای دفاع از خودتان است. شما می‌توانید وظیفه تنظیم لایحه دفاعیه خودتون رو به ما بسپارید.

رامین

سلام بنده یه ماشین به دوستم اجاره به شرط تملیک دادم. چکهاش رو پاس نکرد و ماشین رو برگشت داد و من مبلغ پیش پرداخت رو بهشون برگرداندم متاسفانه فسخ ننوشتیم الان به جرم خیانت شکایت کردن البته به صراحت در قولنامه ذکر شده که بدون حکم می‌توان ماشین را برگرداند چک‌ها هم کاملا به صورت واضح در وجه و بابت اجاره نوشته شدن لطفا راهنمایی کنید.

ارسال پاسخ
ابراهیم زارع مویدی

شما رسید پیش پرداخت را در دست دارید. هر دلیل دیگری را هم که دلالت بر انتقال پیش پرداخت و فسخ قرارداد است تامین کنید و در مرجع رسیدگی کننده به قاضی تقدیم کنید.

سوالی دارید ؟ با من صحبت کنید!

پشتیبان آنلاین است. image

با تیم رکلا صحبت کنید

rokla-chat