فرق صلح نامه دستی و صلح نامه محضری

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند

امیر حسین

با سلام… فرق صلح نامه دست نویس و صلح نامه عادی چی هست؟ اصلا با هم فرقی هم دارند؟

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

صلح نامه دستی تفاوتی با صلح نامه عادی ندارد. هر دو به یک معنی میباشد.

astaraee

سلام درود پدرم در زمان حیاتشون منزلشون رو به بنده صلح عمری نمودند در اون زمان چون ملک برای پرونده ای در دادگاه به عنوان قرار تامین و بازداشت قرار گرفت به محضر که مراجعه کردیم به ناچار رییس محضر قرارداد دستنویس تنظیم کردند و خودشون به عنوان داور قرار دادند و یک شاهد هم زیر تمام صفحات رو امضا کرد حالا چند ماهیست که پدرم به رحمت خدا رفتند میخواستم بپرسم میتوانم ادعای مالکیت داشته باشم و اگر در دادگاه قرارداد رو ارایه بدم اعتبار قانونی دارد؟

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

خداوند ایشان را رحمت کند. بله. شما مالک ملک هستید.

ebi

پدر بزرگ بنده وقتی در قید حیات بود بخش از اموال خود را از طریق صلح نامه حقوقی به پدر من واگذار کرده. صلح نامه دستی میباشد .و درخواست سند داده وراث نیز اعتراض دارند.آیا قانون یک سوم ارث شامل اموال قید شده در صلح نامه می باشد؟

ارسال پاسخ
سید ابراهیم زارع مویدی

سلام. نه. در قالب صلح نامه بوده است.

omid

سلام. ببخشید‌… آیا می‌توانم یک مال غیرمنقول را از بین چند مال غیرمنقول صلح کنم؟ و شرط بگذاریم که حق خرید و فروش و انتقال به غیر و رهن تا فوت متصالح ساقط شد؟

ارسال پاسخ
ابراهیم زارع مویدی

سلام. بله. می‌توانید. در این مورد باید از صلح عمری غیر منقول استفاده کنید.

احمدی

سلام من به شریکم در ملک مشاعی وکالت نامه بلا عزل داده بودم و حال با همدیگه به مشکل خوریم. من برای افراز ملک به اداره ثبت درخواست دادم متوجه شدم که ایشان با وکالت نامه من رفته طی صلح نامه ملک رو به نام خودش کرده البته در وکالت من این اجازه رو هم از روی سادگی و اطمینان داده بودم اون موقع معنی و مفهوم این کلمه را نمی‌دانستم و او از این موضوع سوء استفاده کرده حال آیا می‌توان این صلح نامه رو ابطال کرد؟

ارسال پاسخ
ابراهیم زارع مویدی

سلام و وقت بخیر. کار بسیار سختی را پیش رو دارید. استفاده از سادگی شما و تنظیم قرارداد، دلیل موجهی برای اثبات تخلف طرف مقابل نخواهد بود.

سوالی دارید ؟ با من صحبت کنید!

پشتیبان آنلاین است. image

با تیم رکلا صحبت کنید

rokla-chat